فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

مقاله درمورد اقتصاد و نمایش آن در زندگی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 7

 

مقدمه :

قناعت گنج سرشار زندگي است و صفا و آرامش زندگي در سايه اين گنج ميسر است .

انسان از آنجا كه موجودي بلند پرواز و حريص مي باشد، هر چه قدر كه جلو تر برود چيزهاي بهتر و تازه تر مي خواهد؛ يعني حس انسان است كه او را به جلو مي كشاند و باعث پيشرفت او مي شود ولي چه خوب است كه اين حس باعث پيشرفت و ترقي و بزرگي ذهن انسان مي شود نه اينكه باعث حرص و طمع انسان شود و او امام بزرگ ما به ما وصيت كرده است كه با اراده مصمم و فعاليت و پشتكار خود به رفع وابستگي ها قيام كنيم و خودي خود را بيابيم و چشم به غير خود نداشته باشيم و از خريد كالاهاي مصرف ساز و خانه برانداز پرهيز كنيم و با آنچه داريم بسازيم تا خود همه چيز بسازيم . بكوشيم از مصارفي كه باعث وابستگي ما وملت مابه بيگانگان مي شود، جلوگيري كنيم و از تحمل سختيهاو كمبودها براي رسيدن به زندگي شرافتمندانه و مستقل استقبال كنيم و ثابت كنيم كه مي توانيم .در اين گزارش ضمن تبيين هزينه هاي اصلي خانوار، نقش زنان نيز در برنامه ريزي اقتصادي خانواده مورد بررسي قرار گرفته است .

از آنجا كه يك خانواده از زن و شوهر و فرزندان تشكيل مي شود و تمام برنامه ها حول محور اين افراد مي چرخد، بايد يك برنامه كلي و مشترك در اين گروه وجود داشته باشد. هر خانواده دو اهرم قوي دارد كه پشتوانه و تكيه گاه تمام زندگي و فرزندان هستند. اين دو اهرم زن و شوهرند كه در صورت وجود فرزندان نقش پدر و مادر را نيز بر عهده دارند. دين اسلام مسئوليت مخارج خانواده را به عهده مرد خانواده قرار داده است و در زندگي مشترك معمولاً زن خانواده مسئول برنامه ريزي امور خانواده مي باشد . همانطور كه مي دانيم در صورتي كه خانواده برنامه خوبي براي زندگي داشته باشد، درهر سطح مالي كه باشد ، مي تواند زندگي خوب و موفقي را سپري كند . زن در خانواده مسئوليت بزرگي بر عهده دارد . او بايد با همفكري شوهر خود تمام مخارج را طبق درآمد او تعيين و برنامه ريزي كند و دخل و خرج را با هم هماهنگ سازد به طوري كه بتوانند مقداري از آن را نيز براي روز مبادا پس انداز كنند. در اينجا مختصراً هزينه هاي يك زندگي متوسط در جامعه خود را مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي دهيم.

ميدانيم كه مخارج زندگي ازلحاظ زماني به سه دسته تقسيم ميشود:

هزينه هاي كوتاه مدت (جاري) : هزينه هاي خورد و خوراك ، هزينه هاي رفت و آمد و ...

هزينه هاي ميان مدت : هزينه هاي آب ، برق، گاز و تلفن ، هزينه هاي پوشاك و ...

هزينه هاي بلند مدت : خريد اتومبيل ، خريد خانه ، خريد لوازم بزرگ منزل و ...

در زندگي يك خانواده سه نفره با درآمدي حدود 550 هزار تومان در ماه با وجود يك برنامه ريزي خوب مي توان يك زندگي خوب داشت .در اين خانواده درماه حدود 90 تا 120 هزار تومان خرج خوردوخوراك مي شود كه جزء هزينه هاي جاري مي باشد. چون اين خانواده وسيله نقليه دارند براي رفت و آمد خيلي هزينه نمي شود يعني در ماه بين 1500 تا 2000 تومان در عوض هزينه وسيله

نام كالا

هزينه

(هزار تومان)

نام كالا

هزينه

(هزار تومان)

گوشت

30- 25

ميوه جات

20 - 18

مرغ

25 - 20

نان

2 - 1

برنج

12 - 10

پياز و سيب زميني

4 – 3

روغن

5 - 4

لوازم التحرير

5 – 3

شيريني جات

6 – 5

جمع كل

105 - 90

نقليه به هزينه هاي ميان مدت افزوده مي شود . ليست هزينه هاي كوتاه مدت اين خانواده در يك ماه در جدول زيرآمده است :

البته هزينه هايي كه در بالا آمده تقريبي و مربوط به يك ماه اين خانواده مي باشد . با يك حساب سرانگشتي مي توان هزينه هاي كوتاه مدت ساليانه اين خانواده رايك ميليون و دويست هزار تومان برآورد كرد .

جدولي كه در زير آمده مربوط به هزينه هاي ميان مدت اين خانواده مي باشد .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file12_1484069_4639.zip13.1k