فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

مقاله درمورد امراض معدی و امعاء

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 10

 

فصل دوازدهم

امراض معدی و امعاء

معالجة زخم معده و روده

دکتر گیلورد هاوزر میگوید در یکی از شهرهای چکوسلواکی بنام کارلسباد آسایشگاهی است مخصوص کسانیکه غذایشان دیر هضم میشود و مبتلا به اختلال هاضمه هستند در همین آسايشگاه بوده که بخواص آب سبزیهای خام پی بردم و هر روز از هویجهای طلائی و جعفریهای تازه و اسفناج و برگ و ریشه کرفس را همچنین گلابيهاي رسيده و ساير ميوه‌ها بدون آنكه پوست آنرا گرفته باشند در زير آب جاري كاملاً شسته با چرخهاي دستي سبزيها نرم و خورد شده و آب آنها را گرفته و هر روز ساعت ده صبح بهر بيماري دويست و پنجاه گرم از اين آب سبزيهاي تازه را مينوشانيدم دكتر سوركالس پزشك آسايشگاه در باب سبزيها (خون نباتات خطاب ميگردد) ميگفت كلروفيل ماده سبز رنگ سبزيها در شفا دادن بيماراني كه غذاي خوب نخورده‌اند و لاغر شده‌اند و يا آنقدر غذاي مضر ديگري خورده‌اند كه چاق و تنومند گرديده‌اند اثر عجيب و سحرآسائي دارد بسياري از اين بيماران كه از انگلستان و آمريكا آمده بودند و مبتلا بزخم رودة بزرگ كرليست و زخم معده و روده‌ها اولسر و يا اختلالات كبدي و يا كيسة صفرا بودند تنها با نوشيدن آب سبزي معالجه شده و شفا ميافتند اما مزاياي نوشيدن آب سبزي بر خوردن آن چيست؟ اين نكته مسلم است كه بدن ما بايد تمام مواد مغذي سبزي را جذب كند ولي وقتي بدن دچار كمبود غذائي شد با نوشيدن آب سبزي كه سرشار از انواع ويتامين و املاح زنده است زودتر آنرا جذب كرده و عوارض كسالتهاي مختلف خود را رهائي مي‌بخشند و براي درد دل و باديامان هم مفيد است.

اين را هم بايد بگويم كه من بي‌اندازه از علاقه آمريكائي‌ها به آب‌ها سبزي خوشحال شدم مخصوصاً وقتي كه دكتر شيخا كه يكي از پزشكان معروف اتازوني است در كاليفرنيا مطب دارد اين موضوع را فاش كرد كه اولسر و زخم‌معده را با آب كلم در مدت پانزده معالجه كرده و بكلي شفا بخشيده است.

ترتيب معالجه او اين بود كه در مدت 51 روز نيم ليتر آب كلم تازه و يا هفتاد و پنج درصد كلم 25 درصد كرفس را آب گرفته و به بيماران ميدهد و اين نخستين باري بود كه پس از گزارش من در آمريكا آب سبزي بطور كلي شناخته شد براي خوش طعمي آن با آب سيب سرخ و آب هويج مخلوط كرده بنوشيد زيرا تمام آب سبزيها همين خواص را دارند.

بادنجان مفيد ميباشد توصيه شده تجويز ميكنند بايد كاملاً رسيده باشد نارس آن سم است.

دارچين براي زخم‌معده مضر است.

سي تا چهل گرم برگ تازه گزنه را در يك ليتر آب ده دقيقه ميجوشانند و در 48 ساعت اين جوشانده را بين غذا مصرف ميكنند جهت عفونت و زخم معده و روده مفيد است.

برگهاي تازه توت فرنگي را اگر له كنند ضمادي بوجود ميآورد كه براي انواع اولسرها مفيد ميباشد.

سيب‌زميني داراي ويتامين (آA و بB ) و نيم درصد پتاسيم دارد مقدار زيادي مواد نشاسته‌اي. اگر سيب‌زميني خام را رنده كنند و در سالاد مخلوط سازند اولسرهاي معده را سوزانده و از بين ميبرد آب سيب‌زميني خام كه با فشار بدست ميآورند در مورد اولسر معده تجويز گرديده مصرف سيب‌زميني در مورد زيادي ترشي عصير معده انواع اولسرهاي معده و اسهال كودكان شيرخوار تجويز گرديده و نتايج گرانبها و ممتازي از آن ميگيرند چون طعم و مزب آب سيب‌زميني خام نامطبوع است. آنرا با عسل ميخورند و يا مخلوط با آب گوجه‌فرنگي يا هويج ميكنند درمان زخم معده است ميتوان آنرا رنده كرده با سالاد خورد سيب‌زميني هائي كه قسمتي از آن سبز باشد سم است.

قسمتهاي مورد استفادة هميشة بهارگل و برگهاي آن است مقدار مصرف آن پنجاه گرم تازة هميشه بهار در يك ليتر آب است كه بايد ده دقيقه دم‌كرده روزي سه فنجان از آنرا (قبل از هر غذا يك فنجان) مصرف نمايند. اين دم‌كرده براي درد معدة كسانيكه مبتلا باولسر معده يا روده هستند اگر مرتباً اين دم‌كرده را مصرف نمايند بزودي شفا خواهند يافت.

ريشة شيرين بيان اشتهاآور و ادرارآور و خنك و در التيام زخم معده و همچنين تقويت غده‌هاي ما فوق كليوي و درد روده‌ها مصرف ميكنند مقدار مصرف آن در اينمورد پنجاه گرم ريشه آنرا در يك ليتر آب كه بايد پنج دقيقه جوشانيد و دوازده ساعت بحال خودش گذاشت تا خوب خيس بخورد سپس آنرا نوشيد.

در مورد زخم معده و زخم اثني‌عشر بايستي صبح ناشتا يك قاشق سو‌خوري عسل بخروند و يك ساعت هيچ نخورند اگر در مدت يكماه اثر نيكو ظاهر نشد بايستي مقدار آنرا اضافه كرد يعني 50 تا صد گرم خورد منتها تا ظهر چيز ديگر نخورند.

پسته مقوي معده و زخم معده و سموم بدن را زايل و يرقان را معالجه ميكند.

ضدعفوني معده و روده‌ها

براي درمان عفونت‌هاي معده مقدار يك قاشق دسرخوري از گلهاي خشك بادآور يا برگ آن در يك ليوان آبجوش ده دقيقه دمكرده قبل از هر غذا يك فنجان بخورند.

دانه زيره ضدعفوني كنندة قوي است و براي تصفية معده نافع و درد معده را تسكين ميدهد و نفخ شكم را از بين ميبرد.

جوشانده پوست پرتقال و يا نارنج محلل و اين جوشانده را بايد با پوست خشك پرتقال و يا نارنج يك قاشق قهوه‌خوري براي يك فنجان آب‌جوش مصرف كرد پوست پرتقال تازه داراي اسانس است كه خاصيت ضدعفوني دارد معده و روده‌ها را ضدعفوني نموده تشرح صفرا و عمل هضم را آسان ميسازد و اشتها را زياد مينمايد بعد از هر غذا بعنوان دسر پرتقال خورده شود بسيار مفيد است داراي ويتامين (بB و ثC) آهن، آهك، كلسيم، فسفر، پتاسيم، سديم و مس ميباشد معده را تقويت و كرم معده را از بين ميبرد. مصرف برگ نارنج سه تا چهار برگ در يك ليوان آبجوش پانزده دقيقه دمكرده روزي سه فنجان بعد از غذا مصرف نمائيد.

خاكشير، آب ترب و آب هويج و آب شلغم بهترين داروي پاك كردن و ضدعفوني نمودن روده‌ها ميباشد.

سير يك خوراك ضدعفوني بوده ميكروبهاي معده و جهاز تنفس را نابود ميسازد و اخيراً اين ماده را استخراج نموده و جزء داروهاي آنتي بيوتيك آورده‌اند. بوي سير را ميتوان با سبزي ديگر از بين برد.

زنجبيل معده و روده‌ها را ضدعفوني كرده بلغم را دفع مينمايد.

انار ترش اگر با پي‌اش خورده شود معده را دباغي ميكند و شعور را ميافزايد و سموم بدن را دفع مينمايد.

برگ بو براي جلوگيري از تخمير غذا در معده فوق‌العاده موثر است. ضدعفوني گرانبها و پرقيمتي است بمعده‌هاي ضعيف و ناتوان نيرو ميبخشد برگ بو را بعنوان ادويه بغذا ميكنند و دكتر گيلورد هاوزر بخاطر همين خواص شفابخش اين گياه است كه در كتاب طباخي خود در صورتهاي تهيه غذا دستور مصرف آنرا ميدهد.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file13_1484070_8467.zip16.5k