فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

مقاله درمورد بررسي و مفهوم واقعي كسب و كار

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 10

 

1- بررسي و مفهوم واقعي كسب و كار

كلاً در هر مكان و زماني هر شركت خصوصي يا دولتي ميزان فعاليتش و توليد آن براي بدست آوردن بازار و عرضه و توليد محصول در بازار است .

بازار در معناي كلي يعني انجام عمليات لازم براي رساندن كالا از توليد كننده به مصرف كننده ، ضمن به وجود آوردن تقاضا براي تمام كالاهاي موجود و يا قابل توليد به طور كلي پنج بازار بزرگ وجود دارد :

بازار مصرف كننده

بازار كالا هاي صنعتي

بازار خريدار واسطه

بازار بين المللي

بازار دولت

طبق اين تعاريف مي توان مفهوم واقعي كسب و كار را :

مجموعه فعاليتهاي يك شركت يا حتي يك شخص در جهت صحيح رسيدن به هدف واقعي و بدست آوردن امرار معاش و هزينه هاي مورد نياز يك زندگي .

2- بررسي ويژگيهاي تأسيس يك شركت

در بحث معرفي و ويژگيهاي يك شركت آژانس مسافرت هوايي مي توان اين مؤسسه را جزء يك شركت تعاوني يا جزء سهامي عام و حتي خاص دانست مي توان يكي از ويژگيهاي اين شركت را تهيه سريع و بليط براي پروازهاي خارجي دانست و يا ايجاد تورهاي سياحتي و يا تفريحي و فرهنگي از طريق مسافرتهاي هوايي . يك شركت آژانس هوايي مي تواند جزء سهامي خاص يعني متعلق به فرد يا افرادي خاص باشد يا به صورت عام يعني متعلق به دولت بوده كه در هر دو مورد اين شركت جزء و زير نظر شركت تعاوني هواپيمايي اداره و كنترل مي شود .

3 - بررسي پتانسيل و موقعيت بازار

بررسي پتانسيل و موقعيت بازار در كل به معناي اين است كه قبل از شروع و تأسيس شركت بايد وضعيت بازار ا نسبت به عرضة خدمات شركت حتي در زماني كه تعداد شركتهاي گسترش يابد بررسي كرده و آيا در آن زمان امكان عرضه خدمات و بخش استفاده كننده ، ازخدمان مي تواند وجود داشته باشد يا خير يا اصلاً با ايجاد اين شركت در زمان و مكان مشخص كسر يا كساني قادر يا مايل به استفاده از خدمات اين شركت هستند يا خير .

پتانسيل بازار براي اين شركت به طوري است كه در هر سني يا هر رده سني مي تواند از خدمات اين شركت استفاده نموده و بطور مستقيم از خدمات استفاده نمود . زيرا هر سن و رده سني مي تواند يك مصرف كننده براي يك شركت آژنس هواپيمايي باشد .

در اينش ركا يكي از خدمات ارائه و پيش فروش بليط پروازهاي داخلي است كه هر سني و رده سني مي تواند از اين امكانات استفاده نمايد .

قابل ذكر است موضوع بررسي بازار ، تحقيق در مورد ظرفيت بازار براي يك محصول خاص است و منظور از ظرفيت بازار مقدار تقاضايي است كه براي يك محصول پيش بيني شده است .

4- معرفي اعضاء گروه مديريت

در بخش دهبريت و اداره يك شركت آژانس هواي حداقل به 7 نفر آشنا به مسائل كامپيئوتر و 1نفر براي مديريت در قسمت روابط عمومي يا رسيدگي به شكايات كه بهتر است اين شخص آشنا به مسائل و روابط عمومي بود و در صورت امكان داراي مدارك تحصيلي دانشگاهي وحتي الامكان آشنا به رشتة روابط بين الملل و روابط عمومي باشد . 2 نفر براي رسيدگي به امور مالي و پرداخت هزينه هاي از پيش تعيين شده و انجام و رسيدگي به حسابهاي شركت .

2 نفر متخصص در امور اينترنت و كامپيوتر و انجام فعاليتهاي نرم افزاري .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file19_1484077_8512.zip10.7k