فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

تحقیق درمورد بررسي شيوه هاي مديريت و رهبري منابع انساني

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 19

 

چكيده :

هدف از انجام اين تحقيق بررسي شيوه هاي مديريت و رهبري منابع انساني بر ميزان اثربخشي وكارآيي سازمان و منابع انساني مي باشد . رهبري را توانايي نفوذ بر ديگران تعريف كرده اندودر حوزه رفتار سازماني آنرا عامل مهمي در افزايش عملكرد و توليد يك سازمان ميدانند . كيفيت مديريت ، بيش از هر عامل ديگري در شكست يا موفقيت يك سازمان عاملي تعيين كننده است. عاملي كه در تمامي سازمانهااعم ازكوچك وبزرگ ومتوسط وحتي يك كشور مصداقي بين دارد . في المثل بدون رهبري قاطع « جرج واشنگتن » ممكن نبود آن مبرازه آزاديبخش به پيروزي برسد و بالاخره ، اگر مديريت صحيح « آبراهام لينكن » نبود، به احتمال قوي ايالات متحده كنوني نيز،وجودخارجي نمي داشت . مديريت در مؤسسات بازرگاني و نيز در صنعت از اهميتي مشابه برخوردار است و مردان قدرتمندي همچون « هنري فورد »«اندرو كارنگي» بودند كه سرنوشت شركتهاي عظيم خود را مستقيماً رقم زدند .

چنانچه تقريباً هر روز شاهديم ، روزنامه ها منعكس كننده دعاوي ومسائل حاد مالي شركتهايي هستند كه در هر يك از آنها تصميمات تنها يك فرد م يتواند وضعيت هزاران كارمند وكارگر و تعداد بسياري از صاحبان سهام را تحت تأثيرمستقيم قرار دهد . بديهي است كه مديريت موثر در نهادها و سازمانهاي كوچك به همان اندازه نهادها و سازمانهاي بزرگ از اهميت بالايي برخوردار است حتي براي خانواده اي كه تمام هستي اعضا خود را در راه اندازي يك رستوران ،يك مغازه،يك كارگاه كوچك بكار گرفته است ،كارآيي مديرآن نهاد، غالباً درموفقيتيا شكست آنحائز اهميت در درجه اولي است.

فصل اول

مقدمه

مديريت و روشهاي اعمال مديريت ، گذشته اي ديرينه دارند ،مديريت ظاهراً بايد از خانواده شروع شده وسپس به ايل ، قبيله ، طايفه و دست آخر به جامعه ونهايتاً در تشكلات حكومتي راه يافته است . مديريت سازمانهاي گسترده پيچيدة كنوني نيزرفته رفته مستلزم بكار داشت تكنيكها و فنون جديد شده اند كه بايد بوسيله مديران و يا متخصصات هر يك از رشته هاي مديريت ابداع و اعمال شوند .مديريت در كليه سازمانها بمعني اخص كلمه از كوچك و بزرگ ، دولتي وخصوصي وتعاوني عموميت دارد و بواسطه همين اهميت است كه مقدار متنابهي از نيروي انساني ومنابع غير انساني ، درسطوح جهاني وملي ، براي حل مسائل ومشاكل مديريتي تجهيز و بسيج شده اند . اين مديريت است كه بالنسبه ديگر علوم و فنون – در قرن بيستم – مقام وموقعي برجسته يافته وشيوه ها و تكنيكهاي مديريت، بخصوص ،آهنگ رشد سريعتري داشته اند .مديريت در واقع تخصص جديد است كه بيشتر بايد به آن پرداخته شود در مديريت غالباً اين بحث شنيده مي شود كه مشكل اداره امور سازمانها اين است كه مديران احياناً با كمبودهايي در زمينه هايي چون منابع مالي ، نيروي انساني مجرب ، مواد اوليه مناسب ، تسهيلات مورد نياز و .. مواجه اند . و مدير خوب كسي است كه بتواند منابع محدود را بمنظور رفع احتياجات ،معمولاً نامحدود سازماني آن هم بخوبي مطلوب بكار گيرد ، درحالي كه اين حد از انتظار از مديران ما نمي رود و آنچه بايد مطمح نظر باشد اين است كه يك مدير تنها بتواند از امكانات موجود بنحوي صحيح ومطلوب در رسيدن به اهداف مشخص سازماني توفيق يابد . كيفيت مديريت بيش از هر عامل ديگر ، درشكست يا موفقيت يك سازمان عاملي تعيين كننده است ، عاملي كه در تمامي سازمانها اعم از كوچك و بزرگ ومتوسط وحتي يك كشور مصداقي بين است. مديريت ومؤسسات بازرگاني و نيز در صنعت از اهميتي مشابه برخوردار است .مديريت از موضوعاتي است كه در طول هزارات سال همواره مورد توجه و بحث برانگيز بوده است .وجود سازمانهاي مناسب در هر جامعه اي كه بتواند با كارآمدي و اثر بخش از عهدة وظايف خود برآيند از مهمترين وسايل دستيابي به پيشرفت و ترقي است به طور كلي اين توافق بعمل آمده كه سازمانهايي به كار آمدي و اثر بخشي نائل مي شوند كه علاوه بر ديگر شرايط ضروري ، مديران آنها در سه زمينه فني ، مفهومي و انساني به كسب مهارتهاي لازم توفيق يابند.مهارت انساني در تمامي سطوح مديريت از اهميت خارجي برخوردار است و اين مهارت است كه بيش از دو مهارت ديگر كارآمدي سازمان را تضمين مي كند . هدف اصلي مديريت استفاده از معيارهاي علمي بجاي قوانين سرانگشتي ، تعيين زمان وروش صحيح براي هر كار و انتخاب و آموزش كارگران در سازماني مناسب بود . شايد هيچ زمينه اي از فعاليتهاي انساني مهمتر از مديريت نباشد ، زيرا كار مدير آن است كه محيط خارجي و داخلي سازمان را آنچنان آماده و نگهداري كندكه افراد در آن محيط بتوانند كارگروهي انجام دهند ، بديهي است مديريت يك پديدة نو و تازه نيست و تاريخ آن به صدر تاريخ اجتماعي ،


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file42_1484361_7270.zip17k