فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

تحقیق درمورد تعیین میزان اطمینان و کیفیت سرویس در شبکه های توزیع

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

تعیین میزان اطمینان و کیفیت سرویس در شبکه های توزیع

خلاصه: شرکت های برق و دولت برای اینکه سرمایه گذاری بر روی پروژه های برقی را اولویت بندی کنند، شاخص های اطمینان را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند. اما تفاوت های زیادی بین این شاخص ها جهت قابلیت اطمینان وجود دارد که این تفاوت ها ممکن است صدمات اقتصادی برای مشترکان به بار آورد. این مقاله مفهوم شاخص کیفیت خدمات با توجه به نوع و انتظارات مشترکان را مورد بررسی قرار می دهد.

نوع و انتظارات مشترکان را مورد بررس قرار می دهد.

1ـ امروزه انتظارات مشترکان برق در رابطه با قابلیت اطمینان به شبکه های توزیع و همچنین کیفیت توان در حال قرونی است. مراکز مرتبط با برق و همچنین شهرداری ها باید همواره از اطمینان و کیفیت خدمات مورد نیاز مشترکان مطلع باشند و برای بهبود آن بکوشند.

مقدمه ـ معرفی : I) INTRODUCTion

2ـ شاخص های متفاوتی جهت تعیین و کیفیت و میزان اطمینان سیستم هایتغذیه وجود دارد. شرکت های مختلف ممکن است جهت محاسبه و گزارش عملکرد یک سیستم روش های کاملاً متفاوتی داشته باشند. نظام های قانون گذار در ایالات و کشورهای مختلف شیوه های گزارش، روش های محاسباتی و حتی شاخص های متفاوتی را به کار می گیرند.

چون که سیستم های تغذیه از اهمیت خاصی برخوردار هستند. بسته به میزان اهمیت آنها باید از وسایل و معیارهای استاندارد برای آنها استفاده چون این وسایل به طور به طور اتوماتیک کار می کنند و هر گونه اختلال در سیستم ممکن است موجب صدمات جبران ناپذیری شود. مثل سیستم های کامپیوتری بانک ها.

3ـ همانطور که گفتیم این مقاله می خواهد مفهوم شاخص کیفیت سرویس را به گونه ای که مناسب حال مشترکان باشد با توجه به نوع مشترکان و انتظاراتی که آنها از سیستم دارند توضیح دهد. همچنین این مقاله تلاش می کند تا راه کار مناسبی برای توصیف کیفیت سرویس و میزان اطمینان به آن را ارائه دهد. شاخص کیفیت سرویس، لطمات اقتصادی واژه مشترکان را به عنوان وجه اشتراک انواع اختلالت بیان می کند و لذا تمامی آنها را به عنوان یک شاخص درنظر می گیرد.

4ـ در ادامه شیوه های موجود برای تعیین میزان اعتماد به شبکه های توزیع (استاندارد IEEE ,1366) و همچنین محدودیت های این روش ها با توجه به فرآیندهای آماری که برای توصیف عملکرد سیستم به کار می روند شرح داده خواهند شد.

نتیجه این امر فراهم شدن روشی برای عملکرد سیستم با توجه به صدمات واقعی وارده بر مشترکان و همچنین هزینه ها جهت سرمایه گذاری بر روی سیستم های بهینه درآینده است.

5ـ II: توصیف سطوح میزان اطمینان به شبکه ها

A: شاخص های میزان اطمینان به شبکه ها

شاخص های اطمینان مبتنی بر وقفه ها (interrupهایی) که برای مشترکان رخ می دهند. در این مقاله هر جا از وقفه نام برده شده منظور وقفه هایی هستند که بیش از 5 دقیقه به طول می انجامند. هر چند که بعضی اوقات ممکن است منظور وقفه هایی باشند که کمتر از 1 دقیقه طول می کشند. البته در تعریف قطعی (وقفه) داریم، یک قطعی زمانی رخ می دهد که ولتاژ تغذیه یا جریان بار به مقدار کمتر از اره پریونیت، در فرکانس نامی و برای مدت کمتر از یک دقیقه کاهش یابد. که عوامل موثر بر این وقفه ها می توانند اتصال کوتاه سیستم های قدرت، خرابی دستگاه و بدکاران سیستم کنترل باشد.

برای سیستم های قدرت در کشورهای پیشرفته مثل ایالات متحده، متوسط تعداد این وقفه ها در سال به استثنای حوادث عمده (حوادث طبیعی) 5/0 الی 5 دقیقه می باشد. در سراسر آمریکا تعداد متوسط قطعی ها 3/1 در سال است.

6ـ استانداردها IEEE 1366-2003 مهمترین شاخص های به کار گرفته شده برای تشریح میزان اطمینان را ارائه می کند. بررسی عمل آمده نشان می دهد که مهمترین این شاخص ها عبارتند از ASAI,CAIDI, SAIDI, SAIFI .

SAIFI (تعداد وقایع) و SAIDI (مدت زمان) ، نسبت به سایر شاخص های گزارش عملکرد سیستم رایج ترند که در ادامه شرح داده خواهند شد.

7ـ system Average interruption frequency – Index (شاخص تکرار وقفه های متوسط سیستم (وقفه های بادوام) می باشد. این شاخص متوسط وقفه های بادوامی را که مشترک تجربه می کند در یک دوره زمانی معین محاسبه می کند. به بیان ریاضی

SAIFI=

8ـ system Average interruption frequency – Index (شاخص مدت زمان وقفه های متوسط سیستم) که متوسط زمان وقفه ها برای مشترکان در یک دوره زمانی معین را محاسبه می کند که معمولاً بر حسب دقایق مشترک یا ساعات مشترک می باشند. به بیان ریاضی

SAIFI=

در شکل 1 روند تغییرات متوسط SAIFI در طول 10 سال نشان داده شده است که از بررسی های بعمل آمده توسط شرکت های برق بدست آمده اند . نکته اینکه تغییرات SAIFI در این شکل بدون احتساب حوادث عمده می باشند.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file84_1484482_3775.zip20.6k