فروشگاه جامع تحقیقات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

تحقیق درباره ويروس

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 40

 

1ـ ويروس چيست ؟

ويروس به برنامه هاي كوچك و مخربي گفته مي شود كه مخفيانه به كامپيوتر شما انتقال پيدا مي يابد .

نام ويروس به اين علت روي اين گونه از برنامه ها گذاشته شده است كه عملكردي مشابه ويروس هاي بيولوژيك دارند . يك ويروس بيولوژيك از طرق مختلفي ممكن است وارد بدن انسان شود و ممكن است تا مدت زيادي به فعاليت مخفيانه در بدن بپردازد و پس از مدتي علائم وجود ويروس مشخص شود .

يك ويروس كامپيوتري نيز از طرق مختلفي ممكن است وارد كامپيوتر شود و ممكن است تا مدتها به فعاليت خود ادامه داده و پس از مدتي اختلالاتي را در كامپيوتر ايجاد نمايد . ويروس هاي كامپيوتري مي توانند به اطلاعات و برنامه هاي موجود در كامپيوتر آسيب رسانده و آنها را از بين ببرند .

ويروسهاي كامپيوتري توسط برنامه نويسان مجرب جهت آسيب رساندن به شركتهاي رقيب نرم افزاري ، مختل كردن شبكه كامپيوتري يا مقاصد شوم ديگري نوشته مي شود و سپس همراه برنامه هاي قفل شكسته ،‌ برنامه هاي رايگان و غيره يا توسط اينترنت به كامپيوترهاي ديگر انتقال يابند.

2ـ‌روش هاي انتقال ويروس به كامپيوتر

ويروس هاي كامپيوتري ممكن است از راه هاي زير به كامپيوتر انتقال يابند .

1ـ2ـ انتقال ويروس از طريق ديسكت يا سي دي آلوده به ويروس

بعضي از ويروس ها با چسبيدن به انتهاي فايلهاي اجراي (با پسوند EXE و COM) يا با قرار گرفتن روي سكتور ديسكت خود را به روي كامپيوتر منتقل مي كنند . با اجراي فايل هاي آلوده يا با قرار دادن ديسكت آلوده در كامپيوتر و استفاده از آن ، ويروس به كامپيوتر منتقل شده و فعاليت خود را آغاز مي كند .

2ـ2ـ انتقال ويروس از طريق شبكة‌ محلي (LAN)

هرگاه يكي از كامپيوتر هاي شبكه محلي بخصوص كامپيوتر Server به ويروس آلوده باشد ،‌ ممكن است ويروس از طريق شبكه همة كامپيوترها را آلوده كند . بعضي از ويروس ها مخصوص شبكه هستند و ابتدا كامپيوتر سرور را آلوده مي كند سپس توسط كامپيوتر سرور ،‌ كليه كامپيوترهاي

شبكه را آلوده مي سازند .

3ـ2ـ انتقال ويروس از طريق اينترنت

با گسترش استفاده از اينترنت ، ‌ويروس هاي اينترنتي به عنوان نسل جديدي از ويروس ها مطرح شدند . ويروس هاي اينترنتي بسيار سريعتر از ويروس هاي ديگر در سطح دنيا انتشار مي يابند ، به صورتيكه ظرف چند روز ميليونها كامپيوتر در سراسر دنيا به يك ويروس جديد آلوده مي شود . اين نوع ويروس ها ممكن است از طريق E-MAIL ، ‌قطعات نرم افزاري مانند Actirex ها و يا از طريق صفحات وب و غيره به كامپيوتر منتقل شوند .

3ـ ويروس هاي اينترنتي


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,200 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file9_1651132_6708.zip19.5k